Maquet O2 Sensör

Maquet Oksijen (O2) Sensörü

 

Maquet O2 Sensör, solunum ve anestezi cihazları gibi cihaz ve teçhizatlarda kullanılmaktadır. Solunum gazı karışımlarındaki oksijen konsantrasyonlarını ölçmek üzere anestezi makinelerinde, ventilatörlerde, oksijen monitörleri ve analizörlerinde, inkübatörlerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Medikal oksijen sensörleri arasında öne çıkan Maquet O2 Sensor, yüksek hassasiyet seviyesine sahiptir. Hastanelerin acil servis ve yoğun bakım ünitelerinde ayakta ve yatakta tedavi sistemlerinin bir parçasıdır. Kullanım amaçlarına bağlı olarak hayati önem taşıdığı için yüksek kalitede üretilmektedir.

 

Maquet Oksijen Sensörü Nedir?

 

Tıp sektöründe bir oksijen (O2) sensörü, anestezi ve solunum cihazlarındaki temel işlemlerden “inspiratuvar O2 konsantrasyonu” ölçümü yapar. Maquet O2 Sensör, oksijenin kısmi basıncını ölçmek için kullanılan elektrokimyasal dönüştürücülerdir. Bu sensörler, “galvanik hücre ilkesi” prensibine göre işlev görür.

Maquet O2 Sensor, tıbbi cihaz üreticilerinin yaygın olarak tercih ettiği sensörlerdir. Oksijen ölçümleri, tıbbi tedavi uygulamalarında hayati önemdedir. Bu sebeple Maquet O2 Sensörleri, tüm güvenlik testlerinden geçirilmiştir.

 

Maquet Oksijen (O2) Sensörü Özellikleri

 

Çeşitli ventilatör modellerine uyumlu olan Maquet O2 Sensörleri, anestezik gazlara karşı etkileşim özelliği vardır. Uzun süre kullanım olanağı sunan Maquet oksijen sensörü, sensör muhafazasına bağlı olarak sızıntı riski minimize edilmiştir. Son derece hassas ve istikrarlı bir performans sergiler.

Maquet O2 Sensörleri, ulusal ve uluslararası standartları ve gereksinimleri karşılayan özelliklere sahiptir. Hasta ve kullanıcı açısından riskleri asgari düzeye indirir. Diğer solunum ve anestezi sistemleri ile birlikte işlev görecek şekilde tasarlanmıştır. En iyi düzeyde işlevsel performans için kapsamlı bir şekilde teste tabi tutulmuştur.

Maquet O2 Sensor ayarları, oldukça hassas bir şekilde yapılmıştır. Tıp sektörü ihtiyaçları için kapsamlı deneylerden geçirilmiş, yüksek kalite standartlarında imal edilmiştir.

 

Oksijen Sensörleri Kullanım Alanları

 

Oksijen sensörleri, tıbbi cihazlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Bunun dışında uzay araçları, otomasyon ve otomotiv sistemleri gibi onlarca sektörde önemli işlevi vardır. Örneğin; NASA bile uzay mekiklerinin içinde astronotların bulunduğu bölümlerin havasını takip etmek için oksijen sensörleri kullanılır.

Araçlarda, egzoz gazlarındaki oksijen miktarını ölçmek için de motor kontrol üniteleri için oksijen sensörleri tasarlanır. Dalgıçların kullandığı oksijen tüplerinde de kullanılan önemli ekipmanlar arasında yer alır. Spor merkezlerindeki cihazlarda kullanılmaktadır.

OKSİJEN SENSÖRLERİ

Oksijen Sensörleri

Anestezi , yoğun bakım respirasyon ve kuvöz cihazlarındaki oksijen içeriğinin görüntülenmesi için kullanılan Medikal oksijen Sensörleri Anestezi ...

Envitec Orjinal Oksijen Sensörleri

Ge Oksijen Sensörleri

Oksijen Sensörleri

Ge Oksijen Sensörleri

GE Datex Ohmeda Oksijen Sensörü

Oksijen Sensörleri

GE Datex Ohmeda Oksijen Sensörü

Back to top