Leoni Flow Sensör

Leoni Flow Sensör, yenidoğan ventilatör (solunum) cihazları için kullanılan bir sensör türüdür. Leoni ventilasyon cihazlarına uyumlu olarak tasarlanmıştır.

Leoni, yenidoğan yoğun akım ünitelerinde kullanılan ventilatörlerden biridir. Yenidoğan veya prematüre bebeklerde ortaya çıkan solunum sorunlarında vestilasyon işlemi yapan bir cihazdır.

Çok küçük prematüre bebeklerin, yenidoğanların ve 30 kilograma kadar ağırlığı olan çocukların uzun süreli ventilasyonu için kullanılan bir cihazdır. Bu cihaz, çeşitli havalandırma modlarına sahiptir. Yardımcı ventilasyon modlarında hacim kontrollü bir gelgit hacmi sağlar.

 

Leoni Flow Sensör Nedir?

 

Cihazda hassas sıcak telli flow sensör de vardır. Leoni flow sensör adı verilen bu sensör, hastanın tidal hacmine göre tetikleme hassasiyetinin otomatik olarak yeniden ayarlanmasına izin verir. Son derece güçlü ve entegre yüksek frekanslı modüle sahip Leoni cihazlarda kullanılan bu sensör, cihaza tam uyum sağlayarak, ventilasyon işleminin kontrolünü sağlar.

Leoni flow sensör, ventilatör cihazı performansı için kritik bileşendir. Bunun nedeni, yenidoğanın karmaşık fizyolojisinin ventilatör, flow sensörü ve gelişen akciğerler arasında hassas olarak ayarlanmış bir denge gerektirmesidir. Yenidoğan ventilasyon takibinde bir öncü olarak, bu teknolojiyi sadece hasta takibi için hayata geçirmekle kalmaz; aynı zamanda mükemmelleştirmeye de yardımcı olur.

Leoni flow sensör, hassas bir akış ölçümü yapar. <1 mL’lik ölü bir boşlukla son derece hassas ölçümler sağlar. Leoni flow sensör toleransları, geleneksel flow sensörlerine göre oldukça düşüktür. Bu nedenle yeniden nem alma riskini, -nem ve salgılarla temas halinde olsa bile- asgariye düzeye indirir.

Leoni flow sensörleri, güvenilir sıcak tel (hot-wire) anemometre teknolojisine dayanmaktadır. Sistem yazılımı ile entegre olarak son derece hızlı ve hassas ölçümlerin yanı sıra son derece düşük inspirasyon ve ekspirasyon dirençleri sunar. Bu da, Leoni Flow Sensörü, diğerlerine kıyasla ilk tercih sebebi yapar.

Leoni Flow Sensör Özellikleri

  • Son derece hafiftir.
  • Hastaya yakın bağlanır, tüp sisteminin sıkıştırılabilir hacmini minimuma indirir.
  • Ekspirasyon tidal hacmini tam olarak ölçer. Bu, hasta tarafından çok hassas bir tetiklemeyi mümkün kılarken, güvenli izleme sağlar.
  • Yüksek kalitede bileşenler kullanılarak üretilmiştir.
  • En hassas ölçümler için cihazlarla entegre olarak uzun süre kullanılabilir.
  • Basıncı dengelemek, solunum yorgunluğunu önlemek ve düzenli bir nefes alma düzenini teşvik etmek için optimum destek sağlar.
  • Bebeğin oksijen beslemesinin yanı sıra, sesinin olumlu gelişimi, yutma ve öksürme üzerinde de sürekli bir etkiye sahiptir.
  • Sıcak telli anemometrenin ve sterilizasyonun avantajlarını birleştirir.
  • Hastanelerde sterilizasyon işlemleri için idealdir ve ölçüm hassasiyeti kaybı olmadan uzun çalışma ömrü sunar.
  • Tüm hijyenik gereklilikleri yerine getirir.

FLOW SENSÖR ve KABLOLARI

Flow Sensör ve Kabloları

 Topraklama ve Plak Kabloları  Özel Kablolar  Turnike Manşonları  Bipolar Elektrocerrahi Kablolar  Monopolar Elektrocerrahi Kablolar ...

Ge Ventilatör Flow Sensörleri

Flow Sensör ve Kabloları

GE NEONATAL FLOW SENSÖR Ge, Datex Ohmeda marka Engström / Engström Pro / Engström CS2 / Carescape R860 model ventilatör cihazlarına uyumludur. XDRC...

Datex Ohmeda Flow Sensörleri

Flow Sensör ve Kabloları

Ge, Datex Ohmeda S/5 marka Aestevia / Aespire / Avance model anestezi cihazlarına uyumludur. İnsprasyon ve Exprasyon hattında kullanılmaktadır. Çok ku...

Acutronic Flow Sensörleri

Flow Sensör ve Kabloları

ACUTRONIC FLOW SENSOR

Heinen Löwenstein Flow Sensörleri

Flow Sensör ve Kabloları

Heinen Löwenstein Elisa / Leon Plus Ventilator Oxygen Sensor • H&L Elisa Yetişkin ventilatör ve Leon Plus Anestezi ile uyumludur. EnviteC Oksijen ...

Vela Flow Sensörleri

Flow Sensör ve Kabloları

Vela Flow Sensörleri

Hamilton Flow Sensörleri

Flow Sensör ve Kabloları

Hamilton Flow Sensörleri

GE Neblizatör T Parça

Flow Sensör ve Kabloları

GE Ekshalasyon Valfi

Flow Sensör ve Kabloları

GE Engstrom Flow Sensör

Flow Sensör ve Kabloları

GE Nebul Hazne

Flow Sensör ve Kabloları

Back to top