Flow Sensör

Flow Sensör, diğer adıyla “akış sensörü”, sıvı, gaz ve havanın akış ölçümlerini yapan sensördür. Flow Sensörler, endüstriyel amaçlar başta olmak üzere tıpta da yaygın olarak kullanılmaktadır. Akıllı enerji uygulamalarında da Flow Sensor kullanımı yaygındır.

Flow Sensör Nedir?

Flow Sensör, gaz, hava ve sıvıların akışlarının hızı ve hassasiyeti konusunda kontrol sağlar. Yenilikçi teknolojilerle üretilen akış sensörleri, bir elektronik çip üzerinde “sinyal koşullandırma” tekniği ile işlev görür. Akış, termal ölçüm prensibi kullanılarak ölçülür. Analog bir kontrol devresi ile verimli bir kontrol sağlanabilir. Bu benzersiz entegre teknoloji, akışkanların kontrolünde çok iyi bir performans ve güvenlik sağlar. Sıvı, hava ve gaz sayaçlarına kolayca entegre olabilen kompakt bir tasarıma sahiptir.

Flow Sensörler, sıvı veya gaz tüketimini güvenilir ve gerçek zamanlı olarak takip edebilir. Dijital sistemle çalışan flow sensörler sıcaklık ve basınç durumunun istikrarlı bir şekilde kontrol edilmesini sağlar.

Flow Sensörler Nasıl Çalışır?

Flow Sensor, düşük sıvı akış oranlarını, sıvı işlemini ve sıvı dağıtımını izlemeye yarayan yeni nesil standartlar içerir. Flow sensor sayesinde sıvı akışının farklı faktörlerinin ölçümleri sağlanır. Akış kanalı duvarından dakika başına tek haneli nanolitre kadar yüzlerce mililitrenin iki yönlü olarak ölçümü yapılır.

Flow sensor, değişken bir akış ve basınç direncini ölçebilir. Sıvı hattına yerleştirilen flow sensörler, içerisindeki döner parça sayesinde akışkanın ne kadar ilerlediğini ölçer ve kullanıcıya kontrol imkanı verir. Döner parçanın dönüş sayısına göre de akışın miktarı hesaplanabilir. İçerisindeki elektronik sistem ve kablolar sayesinde sıvı hareketini hesaplar. Çok net ölçümler yapılamasa da, akışkanın hızı ve basıncına göre azami hassasiyette ölçümler yapılabilir.

Flow sensör; tıbbi cihazlardan teşhis süreçlerine, otomasyon teknolojisinden endüstriye, güneş enerjisi sistemlerinden peyzaj sistemlerine, kahve makinelerinden otomotive kadar onlarca sektörde kullanılır. Özellikle sıv, gaz veya hava gibi akışkan giriş çıkışı olan tıbbi cihazların sistemlerinde, cihaza özel flow sensörler tasarlanmıştır.

Kolay kullanılabilir ve yüksek sızdırmazlık sağlayan flow sensörler, farklı tasarım ve özelliklerde üretilmektedir. Akışkan algılama teknolojisindeki gelişmelere paralel olarak özellikleri ve tasarımları değişebilmektedir.

FLOW SENSÖR ve KABLOLARI

Flow Sensör ve Kabloları

 Topraklama ve Plak Kabloları  Özel Kablolar  Turnike Manşonları  Bipolar Elektrocerrahi Kablolar  Monopolar Elektrocerrahi Kablolar ...

Ge Ventilatör Flow Sensörleri

Flow Sensör ve Kabloları

GE NEONATAL FLOW SENSÖR Ge, Datex Ohmeda marka Engström / Engström Pro / Engström CS2 / Carescape R860 model ventilatör cihazlarına uyumludur. XDRC...

Datex Ohmeda Flow Sensörleri

Flow Sensör ve Kabloları

Ge, Datex Ohmeda S/5 marka Aestevia / Aespire / Avance model anestezi cihazlarına uyumludur. İnsprasyon ve Exprasyon hattında kullanılmaktadır. Çok ku...

Acutronic Flow Sensörleri

Flow Sensör ve Kabloları

ACUTRONIC FLOW SENSOR

Heinen Löwenstein Flow Sensörleri

Flow Sensör ve Kabloları

Heinen Löwenstein Elisa / Leon Plus Ventilator Oxygen Sensor • H&L Elisa Yetişkin ventilatör ve Leon Plus Anestezi ile uyumludur. EnviteC Oksijen ...

Vela Flow Sensörleri

Flow Sensör ve Kabloları

Vela Flow Sensörleri

Hamilton Flow Sensörleri

Flow Sensör ve Kabloları

Hamilton Flow Sensörleri

GE Neblizatör T Parça

Flow Sensör ve Kabloları

GE Ekshalasyon Valfi

Flow Sensör ve Kabloları

GE Engstrom Flow Sensör

Flow Sensör ve Kabloları

GE Nebul Hazne

Flow Sensör ve Kabloları

Back to top