Ekg Kabloları

EKG kabloları, çeşitli hastaların EKG ve empedans solunum ölçümlerinde kullanılır. Yetişkin ve pediatrik hastalara uygun olarak tasarlanır. Çeşitli serilerde farklı özelliklerdeki cihazlar için EKG kablo üretilmektedir.

Elektrokardiyografi (EKG) kabloları, çeşitli özelliklerde ve fonksiyonlarda tasarlanmıştır. Kabloların uçları, silinmez renk kodları ve enjeksiyonlu derivasyon işaretleri vardır. Kablo uçlarının yanlış yerlere takılmaması için uçları takip eden gövdede de silinmez derivasyon işaretleri ve renk kodları konulmuştur. Hasta EKG kabloları, çeşitli tıbbi renk kodlarına uygun olarak tasarlanmaktadır.

Biyo-uyumlu olarak üretilen EKG Kablolar, farklı konektör seçenekleri ile birçok cihaza uyumludur. Kabloların içerdiği maderlerde hasta güvenliği gözetilmiştir. Lateks veya polivinilklorür gibi maddeler içermez. EKG mandallarının uzunluğu da yetişkin ve pediatrik hastalara uygun boydadır.

 

EKG Kabloları Özellikleri

 

EKG kablolar, çeşitli özelliklerle karakterizedir. Özel olarak tasarlanan standart EKG kablo, temel olarak şu özellikleri taşır;

  • Kabloların içi, çok hafif karbon kökenli lif olan kevlar ve kalaylı bakırdan üretilmiştir.
  • EKG Kablolar, tamamen ekranlıdır.
  • Gürültü seviyesi düşüktür.
  • Elektriksel artefaktları ve etkileşimleri minimize eder.
  • Sinyal kalitesi maksimum düzeydedir.
  • Ek sinyal koruma fonksiyonu vardır.
  • Kullanım amacına göre özel olarak tasarlanır.
  • Dış kılıfı poliüretandır, lateks ve PVC içermez.
  • Ana kablo ve uç, konektör ve gövdede esnek kablo koruyucular vardır.
  • Dış ve iç malzemeleri, son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

EKG Kablolar, medikal uyumlu maddelerden üretilmiştir. Poliüretan, polipropilen, santropren ve ABS gibi malzemeler kullanılır. Dirençli ve dirençsiz alternatifleri vardır. Dirençler, defibrilatör koruması için gövdede yerleştirilmiştir. Kablo uçları, çıtçıt veya graber uçludur. EKG Kabloları, “MDD 93/42/EEC” ve “MDD 2007/47/EC” gereksinimlerine uygun olarak üretilmektedir. Tıbbi amaçlarla kullanıma uygun olarak uzun süreli dayanıklıdır.

 

EKG Nedir?

 

Elektrokardiyografi (EKG), genel olarak kalp fonksiyonlarının kağıt üzerine yazdırılması işlemidir. Kalp kulakçığı ve karıncıklarının kasılma ve gerilme evrelerini çizgisel olarak açıklar. Kalbin elektriksel aktivitelerini ölçen bir yöntemdir. Kalbin ritim ve iletim bozuklukları, kalp krizi tanısı, hastalıkların kalbe etkisi gibi kalp tedavileri için veri sağlar. EKG cihazları, EKG kablo ve elektrot aracı ekipmanları sayesinde kalple ilgili verileri sağlık uzmanının bilgisine sunar.

EKG KABLO ve LEADLER

Ekg Kablo ve Leadlar

Hasta monitörizasyonu ürün yelpazesiyle birlikte kullanım için kapsamlı olarak test edilmiş ve onaylanmıştır Şerit kablo, hastaya ve sağlık perso...

PHİLİPS EKG KABLO

Ekg Kablo, Ekg Kablo ve Leadlar

Back to top